KONST / Litografier / Litografier 12286091
nr 1228 6091
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Litografier, 2 st. Numrerade och signerade, ramens innermått: 28x20 cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
900 kr
måndag 14 januari 2019
kl 20:12:55
300 kr
450 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
600 kr
600 kr
600 kr (Budbetjänt)
700 kr
800 kr
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson